Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto on seurakunnan ylin päättävä elin. Kirkkovaltuusto valitaan vaaleilla, joissa kaikilla seurakuntalaisilla on äänioikeus. Kirkkovaltuusto päättää esimerkiksi seurakunnan toiminnan ja talouden päälinjoista ja rakennushankkeista.

Kirkkovaltuusto kaudella 2019-2022

Ahteela Reijo

Elo Anne

Hakala Niina

Hall Maija

Kangas Matias

Ketola Tuija

Latvala Mervi

Luotola Teuvo

Mansikkamäki Tellervo

Norrkniivilä Johanna

Ollila Hanna

Paananen Eija

Paavilainen Mauri

Paukkunen Tapio

Rintala Altti

Salomäki Lassi

Salonen Kari

Sandelin Niina

Uotila Jarmo

 

Kirkkovaltuuston puheenjohtaja Mauri Paavilainen

Kirkkovaltuuston varapuheenjohtaja Teuvo Luotola

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

V. 2020

11.2.2020

 

V. 2019

29.1.2019

4.6.2019

5.11.2019

10.12.2019

 

V. 2018 ja 2017

11.12.2018
6.11.2018
22.5.2018
13.2.2018
12.12.2017
7.11.2017
21.8.2017
16.5.2017
14.2.2017