Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto on seurakunnan ylin päättävä elin. Kirkkovaltuusto valitaan vaaleilla, joissa kaikilla seurakuntalaisilla on äänioikeus. Kirkkovaltuusto päättää esimerkiksi seurakunnan toiminnan ja talouden päälinjoista ja rakennushankkeista.

Kirkkovaltuusto kaudella 2023-2026

 

Ahteela Reijo

Elo Anne

Flyktig Emmi

Haapala Heikki

Heinola Outi

Holmi Andreas

Kangas Matias

Ketola Tuija

Latvala Mervi

Luotola Teuvo, varapuheenjohtaja

Mansikkamäki Tellervo

Norrkniivilä Johanna

Paavilainen Mauri, puheenjohtaja

Paukkunen Tapio

Rantala Liisa

Rintala Altti

Salomäki Lassi

Särkiniemi Hannu

Uotila Jarmo

 

 

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

V. 2023

31.1.2023

 

V. 2022

9.5.2022

13.9.2022

8.11.2022

13.12.2022

 

V. 2021

12.1.2021

11.5.2021

15.6.2021

28.9.2021

9.11.2021

15.12.2021

 

V. 2020

11.2.2020

2.6.2020

10.11.2020

8.12.2020